Конференція «Сучасне регулювання інтелектуальної власності та ліцензування в країнах Євразійського Союзу»
5-8 червня, 2019 р Мінськ, бізнес центру “Вікторія Олімп”

Патентні повірені Kistersky IP Law взяли участь в конференції «Сучасне регулювання інтелектуальної власності та ліцензування в країнах Євразійського Союзу».
В работе конференции приняли участие юристы и патентные поверенные Беларуси, Российской Федерации, Украины, Армении, Болгарии, Казахстана, Азербайджана, Грузии, Финляндии, Польшы, Молдовы, Латвии, Германии, Франции.В роботі конференції взяли участь юристи і патентні повірені Білорусі, Російської Федерації, України, Вірменії, Болгарії, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Фінляндії, Польщі, Молдови, Латвії, Німеччини, Франції.

Програма конференції включала проведення 8 сесій, в ході яких були розглянуті питання формування і розвитку права ЄАЕС в сфері інтелектуальної власності, огляд судової практики за патентними спорами, практика зіткнення прав на промислові зразки і товарні знаки, нові суперечки в інтелектуальної власності.
Теми сесій:
- Законодавство з інтелектуальної власності в країнах Євразійського союзу.
Розглядалися питання формування і розвитку права Євразійського економічного союзу в сфері інтелектуальної власності, тенденції та розвиток Євразійського патентного права, актуальні питання розвитку законодавства Республіки Білорусь і практики Федеральної антимонопольної служби Російської Федерації в сфері інтелектуальної власності.

Розглядалися питання примусового ліцензування на основі залежних патентів, введення єдиного реєстру патентів на лікарські засоби, а також огляд судової практики за патентними спорами в області фармацевтики.
- Ліцензування: право та реальність.
Розглядалися питання, що стосуються практичних аспектів надання, виконання та припинення ліцензій на об’єкти інтелектуальної власності, стратегії комерціалізації об’єктів промислової власності на прикладі наукових організацій і університетів Білорусі, ліцензування в IT компанії.
- Система патентування. Порушення та обхід патентних прав.
Розглядалися питання визначення використання винаходів з врахуванням доктрини еквівалентів, практики захисту прав оригінаторів на фармацевтичні патенти в ЄАЕС і СНД, погляд з Німеччини на системи патентування в ряді країн ЄАПО.
- Географічні зазначення та зазначення походження товарів: підходи до охорони ЄАЕС і не тільки.
Обговорювалися особливості охорони найменувань місць походження товарів, географічних зазначень та гарантованих традиційних продуктів в країнах ЄАЕС.

- Товарні знаки, промислові зразки, об’єкти авторського права: на стику прав.
В ході сесії було розглянуто практику зіткнень прав на промислові зразки та товарні знаки.
- Франчайзинг в ЄАЕС.
В ході сесії були розглянуті особливості договорів франчайзингу, представлені практичні приклади використання франчайзингу в ЄАЕС.
- Нові суперечки в інтелектуальної власності: порушення в інтернеті, блокчейн, персональні дані.
В ході сесії були розглянуті нові суперечки в інтелектуальній власності, а саме блокчейн і товарний знак митного союзу, адміністративні та кримінально-правові механізми захисту прав на програмне забезпечення, персональні дані в інтернеті, запобігання порушенням виняткових прав на охорону інтелектуальної власності за допомогою технічних засобів захисту інформації.
Під час конференції організаторами були проведені дружні прийоми, запропоновані екскурсії в Несвижський палац і замок Мир, в ході яких всі учасники конференції змогли поспілкуватися в неформальній обстановці, знайти нові ділові контакти та зміцнити існуючі зв’язки.
Kistersky IP Law висловлює глибоку подяку організаторам та учасникам конференції за високий рівень організації та доброзичливу атмосферу.